Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/114090/virtual/www/wp-includes/functions.php on line 68
Co je paintball «

Paintball Jihlava

Zabýváme se adrenalinovými sporty. Jako jsou paintball, lukostřelba, střelba ze vzduchovek („kačenky“, biatlon), bungee running.

February 2020
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

Co je paintball

Co je to Paintball?

Paintball je moderní rychle se rozvíjející adrenalinový sport. Pro ty opravdu nezasvěcené, tato hra spočívá ve speciálních paintballových značkovačích, které vystřelují paintballové kuličky, což jsou želatinové kapsle naplněné paintballovým barvivem. V tomto sportu není potřeba pouze fyzické zdatnosti, ale také velice rychlých reflexů a schopností se rychle rozhodnout ve stresové situaci, když se například ocitnete pod nepřátelskou palbou. Tento sport je bezesporu plný vzrušení, napětí, dobrodružství a především při něm zažijete spousty skvělé zábavy.

Jak se to hraje?

Existuje na stovky rozdílných variant tohoto báječného sportu. Přes klasický Deathmatch (každý proti každému), Team Deathmatch (dva nebo více teamů bojujících mezi sebou), CTF (dva teamy bojují o dobytí nepřátelské vlajky) a velice oblíbeným Dobýváním (jeden team jako obrana, druhý team v útoku). Po zvolení způsobu hry a následného případného rozdělení do teamů, se začne hrát. Základní vaše úloha je vyřazení nepřítele, tím že zásahem z vaší paintballové zbraně mu způsobíte kdekoliv na jeho těle, či zbrani viditelný, paintballovým barvivem označený zásah. Dalším důležitým úkolem může být primární cíl daného způsobu hry, například rukojmí nebo vlajka.

S čím se střílí?

Jako střelivo se tedy v paintballových zbraních používá speciálních paintballových kuliček. Ty se skládají ze “skořápky” a z náplně. Jako skořápka se používá speciálních kapslí ve tvaru koule, které jsou vyrobeny především z glukózy. Složení těchto kapslí je velmi podobné kapslím, které se používají v lékařském průmyslu (také proto je největší výrobce paintballových kuliček firma původně vyrábějící léky). Jako náplň se tedy používá barvivo podobné barvivu potravinářskému, které je smíchané s hustým olejem. Toto barvivo je dělané tak, aby nebylo příliš snadné ho přímo při hře lehce utřít rukou a tudíž znesnadňuje podvodníkům nepřiznání zásahu, ale zároveň se o oblečení nemusíte nijak bát, protože po vyprání není po zásahu ani stopy. Paintballové kuličky se také vyrábějí v mnoha barevných variací, jak skořápky, tak i její náplně.

S čím se hraje?

Hraje se tedy paintballovými značkovači, které zjednodušeně řečeno pracují tak, že k uzávěru hlavně vpustí zásobník paintballovou kuličku. Tím, že stiskneme spoušť uvolíme tzv. bolt, který svým pohybem uvnitř zbraně vpustí k paintballové kuličce stlačený vzduch nebo stlačený CO2.Ten se ohřátím prudce roztáhne a to způsobí velmi rychlé “vytlačení” kuličky ven z hlavně paintballové zbraně (rychlost vystřelené paintballové kuličky je 90m/sec, efektivní dolet paintballové kuličky je obvykle 60 metrů). Tento systém se potom lehce liší podle přesného typu zbraně. Nejčastěji se setkáte s názvy jako Pump-Action, Semi-Automatic, Electronic. Pump-Action je typ zbraně, který už se přestává tak masivně používat, jelikož je u tohoto typu zbraně nutné po každém výstřelu, znova natáhnout uzávěr (jako brokovnice). Další nejvíce užívaný typ je semi-automat. To je ideální zbraň pro přesnou střelbu a zároveň v případě potřeby dobrou kadenci střelby. Po každém výstřelu, stlačený vzduch nevystřelí pouze paintballovou kuličku, ale zároveň i opět natáhne uzávěr, tudíž je zbraň ihned připravena na další stisknutí spouště a tudíž i další výstřel. Tyto poloautomatické zbraně dokáží v průměru vystřelit až 6 kuliček za vteřinu. Poslední více rozšířeným typem paintballových zbraní jsou zbraně, které jsou téměř shodné s poloautomaty, ale mají použitu speciální elektronickou spouští, která je napájena integrovanou baterií. Tyto zbraně místo obyčejné spouště využívají mikrospínač, k jehož stisku je potřeba mnohem menší energie. Další velkou výhodou těchto zbraní je mód střelby, tzv. Full-Auto. Automatická střelba, která u většiny paintballových zbraní dokáže vystřelit 13 až 22 kuliček za vteřinu, což především v boji na blízko je obrovská taktická výhoda.

Kde se hraje?

Paintballové hřiště může být přírodní nebo uměle postavené. Využívá terénní nerovnosti, stromy, ale i budovy nebo uměle vytvořené překážky.

Využijte naší přepravy osob.Malá kopaná.

Chcete poptat termín nebo si přímo akci objednat?

zavolejte na telefon: +420 732 580 958
nebo přes náš objednávkový formulář

2010 © JI-Paintball - Petr Brnický, Jihlava, ji-paintball@seznam.cz - realizace 4People webdesign